Re: Versnellingsbak olie
Geschreven door Haije Bekkema op 14. November 2005 18:55:40:
Antwoord op: Versnellingsbak olie geschreven door David op 13. November 2005 22:43:48:
Hai David,
Er zitten TWEE DOPPEN (ik meende van messing) voor een inbus sleutel in de versnellings bak.
Een aan de onderkant en een op de linker zijkant.
Draai beide doppen eruit, eerst de zijkant daarna de onderste.
Als de versnellingsbak leeg is draai de onderste tapplug er weer in.
Het is voor mij al weer een tijdje geleden en ik weet niet meer of er een koperen ring tussen de tapdoppen zit. Maar deze moeten altijd vervangen worden!
Vul de bak via de tapplug aan de zijkant met de juiste olie (80W90) ja dikke als stroop! Mbv de speciale olie bussen waar de olie in wordt geleverd kun je de versnellingsbak weer op de juiste manier en de juiste hoeveelheid vullen.
BLIJF VULLEN totdat de olie uit de tapplug op de zijkant eruit stroomt! (Als de LT redelijk waterpas staat) Draai de tap dop er weer in en je bent gereed.
Hoeveel liter olie? Ik meende 4,5liter. Maar maak een afspraak door voldoende mee te nemen uit de winkel en dat je later wat je over hebt weer terug brengt!Succes
Haije Bekkema,
>Ik wilde van mijn LT met een diesel 6 cilinder en een 4 versnellingenbak de versnellingsbakolie gaan vervangen.
>Weet iemand waar ik deze af moet tappen? Via welke opening ik het weer bij moet vullen? En hoeveel liter er van welke soort olie in moet?
>Ik hoor het graag! Ben hard op zoek naar deze info.
>Groeten,
>David
- Welk type olie?? David 16.11.2005 12:35 (0)
- Re: Versnellingsbak olie David 14.11.2005 21:10 (0)